Nadal nie ma ani pieniędzy, ani kontaktu z właścicielem firmy

jabłka deserowe

Jedni organizują się i nie zamierzają odpuścić sprawy, a inni odebrali skrzynie i pogodzili się ze stratą pieniędzy. Ci pierwsi kolejno zgłaszają sprawę na policję. Faktury są nieopłacone od miesiąca.

Minął niemal miesiąc od pierwszej publikacji o firmie kupującej jabłka od sadowników, ale jednocześnie zwlekającej z płatnościami. Faktury pierwszych dostawców, którzy informowali nas o problemach z pieniędzmi są już miesiąc „po terminie”. Pod koniec 2022 roku mijały terminy płatności kolejnych poszkodowanych.

Brak kontaktu z prezesem firmy, a także wydłużający się brak płatności sprawił, że poszkodowani zdecydowali zgłaszać sprawę na policję. Zawiadamiane są powiatowe komendy w Grójcu i Rawie Mazowieckiej. Policjanci zachęcają wszystkich poszkodowanych do zgłoszenia sprawy. Poprosiliśmy także grójecką komendę o komentarz w tej sprawie.

Poszkodowani sadownicy są ze sobą w stałym kontakcie i nie zamierzają odpuszczać. Nie wszyscy mają podobne podejście. – Pisali i dzwonili do mnie, a teraz nie odbierają telefonu. Zdążyli zabrać skrzynie i im nie zależy… – mówi o pozostałych wierzycielach firmy jeden z poszkodowanych. Część sadowników zdołała odebrać swoje skrzyniopalety z magazynu wynajmowanego przez firmę. Niestety, inni nie mają pojęcia, gdzie mogą znajdować się ich opakowania. Ponadto nasi rozmówcy są zdania, że poszkodowanych jest znacznie więcej, ale z jakiś powodów wolą się nie ujawniać.

Sadownicy zwracają uwagę na powielany motyw działania, który powtarza się w tego typu sprawach. Spółka z kapitałem 5000 zł bez żadnego majątku, nierzadko nie zakładana od podstaw, tylko kupiona (tak zwane shelf companies). Krótka i intensywna działalność, a następnie brak kontaktu i dosłowne „zapadnięcie się pod ziemię” osób odpowiedzialnych za cały proceder.

1 KOMENTARZ

  1. Ale brali glostera;)to na plus 🙂

    Czyżby Campello bo już nie ogłaszają się w internecie??
    Od początku było wiadomo,że to wałek ale widzę,że ktoś potraktował ich poważnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here