Nadciąga duża zmiana pogody

atak zimy

Nad Polskę nadciąga bardzo suchy i pogodny wyż. Wraz z rozpogodzeniami słupki rtęci w najbliższych dniach spadną poniżej zera.

Po wielotygodniowych frontach z opadami nadciąga duża zmiana pogody. W piątek, czyli na na dzień przed ochłodzeniem, śnieg spadnie od Pomorza Zachodniego po Kujawy, Mazowsze (w szczególności zachodnie i południowe), po Małopolskę i Podkarpacie. Na wschodzie bez opadów, natomiast na zachodzie popada deszcz. W piątek na termometrach od 0 stopni na wschodzie, północy i w centrum do 6 stopni powyżej zera na zachodzie kraju.

Od soboty czeka nas poprawa pogody. W całym kraju pojawi się dużo słońca, wiatr osłabnie i powrócą ujemne temperatury. Między sobotą, a przyszłym czwartkiem słupki rtęci nocami będą się obniżać do -12/-7 stopni na wschodzie, południu, północy i w centrum do -7/-3 na zachodzie kraju. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od -5/-3 stopni na wschodzie i południu do -3/-2 stopni na północy i w centrum do -1/+1 stopnia na zachodzie kraju.

W większości kraju będzie to mróz na sucho bez pokrywy śnieżnej. Po tygodniowym epizodzie z mrozem powinno nadciągnąć ocieplenie i odwilż.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here