Nagroda w Wielkiej Loterii MPS Sad przekazana Zwycięzcy

wielka loteria
Od lewej: Adam Paradowski (Plantpress), Kamila Jankowska (Jankowski i Syn), Piotr Nowaczek (zwycięzca Loterii)

Nagrody w Wielkiej Loterii Hektar z MPS zostały już przekazane Zwycięzcom. Nagroda główna, jaką było 3 000 drzewek odmiany Gala Dark Ann, trafiła do Pana Piotra Nowaczka z Gorzyczan. Oficjalne przekazanie odbyło się w szkółce Jankowski i Syn w Gąbinie, skąd pochodzą drzewka.

Piotr Nowaczek prowadzi rodzinne gospodarstwo sadownicze w gminie Samborzec, w miejscowości Gorzyczany. Jak wyjaśnia pan Piotr, kiedy otrzymał wiadomość o wygranej w Loterii, nie dowierzał, że główna nagroda przypadła właśnie jemu. Pan Piotr jest wieloletnim Czytelnikiem Miesięcznika Praktycznego Sadownictwa SAD, a prenumeratę zamówił przed wieloma laty już jego tata.

Gala Dark Ann zostanie posadzona wiosną 2022 roku, jednak jak zaznacza szczęśliwy wygrany, nowa kwatera powstanie na miejscu wykarczowanego Ligola. Sadownik podkreśla, że wspólnie z żoną podjęli decyzję o tym, że nie będą już powiększać areału, a skupią się na szlifowaniu jakości.

Pan Piotr cieszy się, że wygrana dotyczy właśnie Gali Dark Ann. Jak mówi, od dawna już rozważał wybór Gali do nasadzeń, a teraz będzie mógł uprawiać we własnym gospodarstwie jeden z najnowszych klonów tej odmiany.

Oficjalne przekazanie odbyło się w szkółce Jankowski i Syn. Nagrodę przekazała Kamila i Bartosz Jankowscy, właściciele Szkółki, a także Adam Paradowski, prezes Wydawnictwa Plantpress i pomysłodawca Loterii.

– Cieszę się, że zainteresowanie Wielką Loterią Hektar z MPS SAD było tak ogromne. Oczywiście zwycięzca mógł być tylko jeden, ale jestem pewien, że państwo Nowaczek dobrze wykorzystają nagrodę – mówi p. Adam Paradowski.

Dziękujemy wszystkim sadownikom, którzy wzięli udział w Loterii. Zapraszamy na łamy Czasopisma MPS SAD.

nowaczek
Piotr Nowaczek, zdobywca głównej nagrody w Wielkiej Loterii Hektar z MPS SAD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here