Najmniejsze zapasy gruszek od kilku lat

gruszki

Zapasy gruszek są w tym sezonie najmniejsze od kilku lat. A warto dodać, że także w tym roku przymrozki wpłyną na wielkość zbiorów. 

Stany magazynowe gruszek w europejskich chłodniach na 1 kwietnia wynosił 182 259 ton. Jest to jeden z najniższych wyników w ciągu ostatnich 10 lat. Gorszą sytuację mogliśmy zaobserwować jedynie w 2013 roku. Warto dodać, że według WAPA w polskich chłodniach nie ma już w ogóle gruszek.

Włosi nie mieli gruszek już od końca lutego. Dodatkowo warto wspomnieć o Holandii i Belgii, gdzie zapasy tych owoców też nie są zbyt duże. Ogółem, biorąc pod uwagę tabele WAPA, w marcu w UE ogółem ubyło 32 5228 ton gruszek.  
prenumerata mps sad 2020

Ta sama sytuacja dotyczy jabłek. Zapasy na dzień 1 kwietnia wynosiły 1,77 mln ton. Pominąwszy przymrozkowy rok 2017, to najniższe wyniki od 2013 roku. Dla porównania w marcu sprzedano 671 566 ton jabłek.  

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię