Największa firma przetwórcza w kraju przynosi straty?

Działacze sadowniczej Agrounii na swoim Facebook-owym profilu dodali informacje, które świadczą, że największa przetwórnia w naszym kraju notuje straty.

Jak to możliwe, że największa firma przetwórcza w kraju, która posiada cztery duże zakłady przetwórcze, przynosi straty lub generuje zysk na poziomie prężnie działającej grupy producentów owoców? Takie pytania stawiają działacze sadowniczej Agrounii na Facebook-owym profilu Owocowa Polska. Według danych ze sprawozdań finansowych, przetwórnia, o której mowa, przez 3 ostatnie lata generowała znaczące straty finansowe.

Grafika umieszczona na profilu prezentuje zestawienie wyników finansowych firmy w ostatnich latach. Jak widzimy na wykresach wygenerowanych na podstawie rocznych sprawozdań finansowych firmy strata dotyczy roku 2017 i 2019. W 2018 spółka zanotowała zysk. Jednak w 2020 roku Döhler Sp. z o.o. również przyniósł stratę w wysokości ponad 50 milionów złotych.

Sadowników najbardziej zastanawia rok 2019. Wówczas z Polski eksportowano zapasy soków i koncentratów z rekordowych zbiorów w 2018 roku. Przypomnijmy, że wówczas zakłady kupowały surowiec po kilkanaście groszy. Przedstawiciele branży wielokrotnie informowali, że tamten sezon był dla branży wyjątkowo rentowny…

 

wyniki finansowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here