Nawałnica zniszczyła sad w trakcie zbiorów

zniszczony sad powiat grójecki

Taki widok zastał dziś nad ranem sadownik w miejscowości Branków przy między Białobrzegami, a Warką. Silny wiatr przewrócił 30 arów Szampiona. W tej chwili sadownik rwie z leżących drzewek jabłka, które się nie obiły. 

 – Chociaż stare powiedzenie „po Michale nie grzmi wcale” zapewnia, że wraz z końcem września nie powinniśmy spodziewać się burz i opadów deszczu, wczoraj późnym wieczorem przez nasz kraj przeszły silne burze, miejscami z gradem. 

W rejonie Grójec-Warka-Biała Rawska lokalnie przez kilka godzin nie było prądu. Niestety, od rana dostajemy informacje o szkodach w sadach. W miejscowości Branków między Białobrzegami a Warką wichura przewróciła kwaterę Szampiona. 

zniszczony sadJak mówi sadownik, większość drzew jest prawdopodobnie do uratowania, bo gleba jest bardzo mokra. W tej chwili trwają zbiory jabłek z leżących drzew. Później będzie próbował postawić sad. 

Niestety, także w niedzielę po popołudniu w miejscowości Krukówka wystąpiły opady dosyć grubego gradu, które uszkodziły jabłka w niektórych sadach.  Miejscami grad ponacinał skórkę jabłek. 

przewrocony sad

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here