Niedługo poznamy szczegóły porozumienia Ministerstwa i przetwórców

jabłka przemysł

Czy dojdzie do porozumienia między Ministerstwem Rolnictwa i krajowymi przetwórcami? Już wkrótce resort ogłosi, co ustalono w sprawie cen jabłek przemysłowych.

Powodem ważnych słów ministra Kowalczyka, które padły dziś z mównicy sejmowej, była burzliwa dyskusja o cenach owoców w Polsce. Politycy opozycji przedstawiali przykłady i pytali co rząd Zjednoczonej Prawicy zrobił przez 7 lat, żeby ceny, jakie dostają za jabłka polscy sadownicy nie były upokarzające?

Na mównicę wyszedł Henryk Kowalczyk. – Trwają negocjacje w sprawie cen jabłek. Prowadzę rozmowy z przetwórcami, aby cena jabłek przemysłowych była godziwa. Prowadzę te rozmowy jako petent, bo za waszych czasów waszych czasów sprzedano wszystkie zakłady przetwórcze, co do jednego – stwierdził minister.

Ponadto dodał, że ma nadzieje, że być może jeszcze dziś, czyli 20 października, resort ogłosi porozumienie z udziałem sadowników i przetwórców, dotyczące godziwej ceny jabłek. – Jeśli odbudujemy polski przemysł przetwórczy, to będziemy nie petentami, ale decydentami – stwierdził wicepremier.

Nieoficjalnie mówi się o dopłatach do przechowania jabłek przemysłowych. Szczegóły i konkrety zapowiadanego porozumienia na pewno poznamy już niedługo.

źródło: money.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here