Niedobór wysokiej jakości jabłek na Ukrainie

zbiory jablek na ukrainie

Jak przekazuje serwis East-Fruit, zbiory jabłek na Ukrainie w sezonie 2019/20 okazały się jednymi z najniższych w ostatnich 10 latach, a wielkość eksportu spadła trzykrotnie. Jednocześnie już w nowym sezonie ze względu na trudne warunki pogodowe panujące w kraju późną wiosną i wczesnym latem utrzymuje się deficyt podaży jabłek wysokiej jakości. 

Taką opinię wyraził dzisiaj Ołeksandr Chorev podczas konferencji “Apple Business of Ukraine-2020”, która odbywa się dziś na Ukrainie. Organizatorem wydarzenia jest projekt „APK-Inform: Warzywa i Owoce”. Według szacunków tylko 17% zbiorów będzie w bieżącym sezonie jabłkami wysokiej jakości. Powodem są głównie przymrozki, a także mała ilość opadów w dalszej części sezonu.

Prognoza zakłada, że produkcja jabłek w sezonie 2020/21 będzie kontynuowała tendencję spadkową i wyniesie nie więcej niż 1200 tys. ton, czyli znacznie mniej niż rekordowe zbiory sezonu 2018/19, kiedy ukraińscy sadownicy zebrali prawie 1500 tys. ton jabłek. 

Podano także udział poszczególnych odmian w całkowitej powierzchni sadów jabłoniowych na Ukrainie. 27% przypada na odmianę Golden Delicious, 16% powierzchni zajmuje Idared, 14% Gala, natomiast po 13% odmiana Jonagold i Reneta Simirenko.

 

Źródło: EastFruit

4 KOMENTARZE

  1. Dla czego kurva “na Ukrainie”, kiedy prawidłowo “v Ukrainie”. Polacy muwie jako Ruśy uze? Prawidłowo jadę “do Polski”, ale dla czego “na Ukrainę”?

    • ukraina to nie jest żadne państwo, tylko sztuczny twór, w zasadzie takie nie wiadomo co, któremu najbliżej do publicznej kloaki z której wybija non stop, więc zupełnie uprawnionym jest mowienie na ukrainie bo siedzisz na czym pol mózgu? Na klopie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności