Niedziela pod znakiem gradu w grójeckim [Zdjęcia z sadów]

grad 7 czerwca 2020

Niestety, prognozy synoptyków co do dzisiejszych gwałtownych zjawisk atmosferycznych sprawdziły się.

Informowaliśmy już dziś (7.06.2020), że w godzinach popołudniowych gradobicie wystąpiło w miejscowości Świdno (gm. Mogielnica, pow. grójecki). Gradziny, które miejscami osiągały wielkość pięciozłotówki pocięły zawiązki w sadach. Cały artykuł: Grad w gminie Mogielnica – 7 czerwca 2020 [Zdjęcia]

Niestety, okazuje się, że jeszcze większe uszkodzenia wystąpiły w miejscowości Mała Wieś niedaleko Goszczyna (pow. białobrzeski). Tutaj straty są ogromne. W niektórych sadach zawiązki w większości zostały uszkodzone przez grad. Ziemia pod drzewami jest dosłownie usłana liśćmi i zawiązkami.

Grad widoczny na zdjęciach zalegał w murawie niemalże 2 godziny po ustąpieniu deszczu. Do momentu, kiedy nie nadeszła następna nawałnica, która przyniosła ze sobą nawalne opady deszczu, ale już bez gradu.

Jak informują nas czytelnicy opady gradu (z różnym natężeniem) wystąpiły także w miejscowościach Dziarnów, Borowe, Ryszki, Świdno, Dębnowola. W gminie Promna i w gminie Jasieniec.  

Jak sytuacja u Was?

3 KOMENTARZE

  1. Drobnica. W 2018 mialem grad wielkosci pilek tenisowych przez 0.5 godziny. 3/4 sadu wykarczowalem bo drzewa juz sie nie odbudowaly. Dachowka potluczona. Blachodachowka na chlodni ma wgniecenia do dzis. Sasiadowi 20 kur wutluklo. To to jest drobnica.

  2. I to jest ten dzień kiedy ciepło robi się na sercu producentom siatek przeciwgradowych i tym sadownikom którzy je mają w sadzie. Za 15 lat siatki będą prawie wszędzie a najwięcej zarobią ci co będą je mieli wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here