Niszczycielskie gradobicia w Indiach

grad w Indiach

Największe zagłębie produkcji jabłek w Indiach zostało w ostatnich dniach nawiedzone przez gwałtowne i niszczycielskie gradobicia. Straty są zróżnicowane ale też znaczące. Producenci informują o stratach od kilku do 25% przyszłego plonu.

W hinduskim „zagłębiu grójeckim” ostatnie gradobicia były zjawiskiem ponadlokalnym. W mniejszym bądź większym stopniu ucierpiała produkcja na terenie dwóch prowincji. Producenci oceniają straty na poziomie od 2 do 25% procent plonu. Są również sady doszczętnie zniszczone przez grad.

Indie w ostatnich latach produkowały około 2 300 000 ton jabłek. Średnie kilkunastoprocentowe straty w plonie mogą w tym roku skutkować znacznie mniejszymi zbiorami. Zwłaszcza, że prowincje Jammu (Dżammu) i Kaszmir to około 3/4 hinduskiej produkcji jabłek.

To już drugie gradobicie, jakie nawiedziło indyjski region sadowniczy w tym roku. Jednak ostatnie nawałnice były wyjątkowo niszczycielskie. W prowincjach Jammu i Kaszmir- największym zagłębiu produkcji jabłek, gruszek i orzechów w Indiach nadal liczone są straty i na ostateczny bilans trzeba będzie jeszcze nieco poczekać.

źródło: kashmirreader.com / urdupoint.com

zdjęcie: kashmirreader.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here