Nowa niemiecka odmiana jabłek – Fräulein

Faulein

Na rynku pojawiła się kolejna nowa odmiana jabłoni. Niemcy wprowadzają do sprzedaży odmianę Fräulein. Po polsku nazwa odmiany oznacza 'panienka’, 'panna’. 

Nowa odmiana została już w tym roku pokazana kilkukrotnie, jednak zgodnie z zapowiedziami z wczesnej wiosny, konsumenci będą mogli poznać ją właśnie w listopadzie. Od poniedziałku jabłka będą dostępne w wybranych punktach (w ilości łącznej 180 ton). Fräulein (czyli Panienka) przedstawia się jako alternatywę dla starych odmian. Stąd sama nazwa, która ma nawiązywać do młodego pokolenia kobiet. 

Nowość, GS66, bo pod takim numerem znana była wcześniej odmiana, jest odkryciem niemieckiego sadownika Gerda Sundermeyera z Hildesheimer Börde, który znalazł ją w swoim sadzie. Fräulein uprawia się w pięciu regionach Niemiec, a do tej pory posadzono już ponad milion drzew. W przyszłym roku na rynku ma pojawić się 3000 ton, a w 2024 roku 15 tys. ton jabłek. 

Jak zachęcają właściciele odmiany, smak jest doskonale wyważony pomiędzy słodyczą, a kwasowością, a miąższ wyjątkowo chrupiący. 

Źródło: Fräulein Presskit

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here