Za nami pierwszy rok funkcjonowania polskiego rolnictwa w realiach nowej Wspólnej Polityki Rolnej. Warto wiec pokusić się o pierwsze podsumowania zarówno w kontekście sukcesów jak i wyzwań jakie niosą ze sobą choćby ekoschematy czy zasady warunkowości.
Jak w praktyce wygląda wprowadzanie rolnictwa regeneratywnego i jak nowe technologie cyfrowe wspierają polskich rolników w codziennej pracy? Jak wygląda wykorzystanie funduszy i mechanizmów wsparcia poszczególnych sektorów rolnictwa i ogrodnictwa?
Na te i inne pytania dotyczące wyzwań i szans związanych z Zielonym Ładem postarają się odpowiedzieć zaproszeni przez Maspex eksperci: dr inż. Mirosław Korzeniowski, dr inż. Jerzy Koronczok oraz Marcin Markowicz.
Zachęcamy do uczestnictwa i udziału w dyskusji. Do dyspozycji uczestników webinarium będzie czat i możliwość zadawania pytań.
Webinarium pt: „Nowa Wspólna Polityka Rolna po pierwszym roku, co dalej z polskim rolnictwem” odbędzie się w formie online 29 listopada 2022 o godzinie 15:00.
Webinarium jest częścią projektu GROW realizowanego przez Grupę Maspex we współpracy z EIT Food i jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Partnerami merytorycznymi spotkania są Stowarzyszenie Agroekoton, Wiadomości Rolnicze Polska, Fundacja Terra Nostra oraz firma CLAAS Polska .
Szczegółowy program webinarium:
- Wprowadzenie: Bartłomiej Mielniczuk, Maspex
- Wspólna Polityka Rolna nadal szansą na modernizację polskiego rolnictwa? Dr inż. Mirosław Korzeniowski, Stowarzyszenie Agroekoton
- Realizacja zrównoważonego rozwoju w praktyce. Szanse i zagrożenia
- Rolnictwo Regeneratywne, czyli jakie? Marcin Markowicz, Fundacja Terra Nostra
- Jak skorzystać i jakich błędów unikać inwestując w rolnictwo cyfrowe. Dr inż. Jerzy Koronczok, CLAAS marka 365FarmNet
- Sesja pytań i odpowiedzi
Udział w webinarium jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego:
LINK DO REJESTRACJI: https://plantpress.clickmeeting.com/nowa-wspolna-polityka-rolna-po-pierwszym-roku-co-dalej-z-polskim-rolnictwem-/register
Na podany adres email otrzymacie Państwo potwierdzenie uczestnictwa wraz z linkiem do webinarium.
Uczestnictwo w wydarzeniu możliwe będzie z poziomu komputera, tabletu i smartfonu. Serdecznie zapraszamy!