O upałach i zabezpieczaniu przed oparzeniami w sadzie Cezarego Rokickiego, Biała Rawska [Video]

oparzenia słoneczne jabłek

We wtorek, 19 lipca 2022, w sadzie Cezarego Rokickiego w Białej Rawskiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez firmę UPL. Tematem dyskusji były rozwiązania do ochrony przechowalniczej, jakie w swoim gospodarstwie stosuje p. Cezary oraz aktualne zalecenia dotyczące zabezpieczenia sadów w kontekście upałów. 

W gospodarstwie p. Rokickich jesienią 2021 stosowane były dwa rozwiązania w celu ochrony jabłek w komorach przechowalniczych. Pierwszym z nich jest preparat DeccoPyr-Pot, czyli wprowadzony na polski rynek w ubiegłym roku generator dymu w postaci świecy dymnej na bazie substancji aktywnej pirymetanil.

Sadownik po raz pierwszy zastosował również kolejną nowość NEXY, czyli biologiczny fungicyd na bazie candidia oleophila, który ma za zadanie zabezpieczać jabłka wewnątrz przechowalni przed chorobami przechowalniczymi. O tych rozwiązaniach opowiadał m.in. gość z zagranicy Julien Reitano z firmy Decco Italia, która jest częścią Firmy UPL.

Dodatkowo pojawił się temat aktualnego zagrożenia ze strony wysokich temperatur. Jak zabezpieczać jabłka? Więcej szczegółów w materiale filmowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here