Od jutra w Grójcu można wykonać testy na koronawirusa u pracownika!

ceny truskawek

Starostwo Powiatowe w Grójcu poinformowało, że wychodząc naprzeciw zgłaszanym przez sadowników problemom, w związku z obowiązkiem przeprowadzania zatrudnianym przez rolników cudzoziemcom badań na obecność koronawirusa, Starosta Grójecki wskazał miejsce i rozpoczęto przygotowania terenu pod Mobilny Punkt Poboru Wymazów.

Punkt jest tworzony we współpracy Zarządu Powiatu Grójeckiego z żołnierzami 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im Rotm. Witolda Pileckiego.

Punkt będzie przeznaczony dla zagranicznych pracowników sezonowych, którzy przybyli do Polski po 18 maja 2020 roku i zostali zarejestrowani przez pracodawcę w KRUS-ie.

Mobilny Punkt Poboru Wymazów został zlokalizowany na terenie należącym do powiatu grójeckiego – boisko przy Zespole Szkół im Armii Krajowej Obwodu Głuszec- Grójec przy ul.Piotra Skargi 12 .

Powiat grójecki zapewnił utwardzenie terenu destruktem, nowe oświetlenie LED, doprowadzenie energii elektrycznej oraz oznakowanie terenu. Namioty oraz obsługę zapewnia WOT.

Wymazy będą pobierane od osób bezpośrednio z samochodów, którymi przyjadą pracownicy sezonowi. Osoby, które będą poddawane badaniu muszą mieć przy sobie paszport.
Punkt będzie czynny od dnia 28 maja 2020 w godzinach 9.00-18.00.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Grócju

1 KOMENTARZ

  1. Obowiązkowe?? A kto tak powiedział ??? ??? Można ale nie trzeba ,robimy tylko wtedy gdy chcemy pominąć by pracownik nie podlegał kwarantannie ???? Czy się mylę ?????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here