Okolice Sandomierza – nawet minus 6 przy gruncie

przymrozki 2020 sandomierskie

Prognozy pogody sprawdziły się i dziś w nocy w wielu regionach kraju wystąpiły przymrozki. Miały one jednak bardzo lokalny i zróżnicowany charakter. Z informacji docierających do nas od producentów wynika, że jednym z najbardziej poszkodowanych regionów są okolice Sandomierza. Temperatury spadły nawet do minus 6 przy gruncie. 

O przymrozki najbardziej obawiali się producenci z mazowieckiego. Temperatura zaczęła niebezpiecznie spadać około północy. Stacje w rejonie Białej Rawskiej o północy pokazały już minus pół stopnia, jednak później nadeszły ławice chmur, dzięki którym temperatury podniosły się i nie spadły już poniżej zera. 

Niestety, sadownicy i producenci truskawek z innych rejonów mieli dziś w nocy mniej szczęścia. Wydaje się, że znaczne spadki temperatur wystąpiły w rejonie Sandomierza, choć i tu wielkości spadków były zróżnicowane, w zależności od ukształtowania terenu i położenia kwatery. 

prenumerata mps sad 2020

Jak wynika z relacji producentów, wczesnym rankiem zastali oszronione sady, a także plantacje malin i truskawek. Temperatury, jakie odnotowano przy gruncie wynosiły nawet minus 6 stopni. 

W tym momencie sadownicy przesyłają nam zdjęcia poglądowe. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informowali na bieżąco, ponieważ potrzeba czasu, żeby móc określić, jakie są szkody. Warto jednak powiedzieć, że nie we wszystkich rejonach w sandomierskim sytuacja wygląda tak samo. Spadków temperatur nie obserwowano na wzniesieniach terenu. 

Na zdjęciach ujęcia z sadu w Skotnikach, gmina Samborzec. Na dwóch metrach temperatura wynosiła od minus 2 do minus 3 stopni. Przy gruncie minus 5. 

1 KOMENTARZ

  1. Zatrudnię do zbioru truskawek okolice Falęcic woj.Mazowieckie .Możliwość zakwaterowania początek czerwca. Praca na 2 miesiące. Tak.601192894

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here