Ostatnia prosta w zbiorach jabłek przy dobrej pogodzie

zbiory jabłek

Trwają zbiory ostatnich odmian jabłek. Prace są intensywne, tym bardziej, że wreszcie sprzyja pogoda. Zarówno wczoraj jak i dziś obyło się bez opadów deszczu, a prognozy pogody na kolejne dni również są optymistyczne. 

Większość sadowników obecnie kontynuuje zbiory Alwy i Idareda. Przed nami zmiana sterów w pogodzie. Po wielu tygodniach prawdziwej szarej, zimnej i mokrej jesieni przypomni sobie o nas spóźnione babie lato.

Pogoda nareszcie pozwoli na prace w polu. W środę popada jeszcze na wysokości Szczecina, Bydgoszczy, Kościerzyny, Elbląga, Giżycka czy Suwałk, te jednak opady będą niewielkie. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę ze słońce i sucho.

W czwartek sucho i bardzo słonecznie, miejscami bezchmurnie będzie już w całym kraju.

Zrobi się również bardzo ciepło. W środę od 12 stopni na Suwalszczyźnie do 13/15 stopni od Lubelszczyzny po Mazowsze, Kujawy, Pomorze Zachodnie, 15 do 16 stopni w centrum i nawet 18 stopni na południu kraju. Jeszcze cieplej będzie w czwartek, kiedy na południu lokalnie temperatura przekroczy nawet 22 stopnie Celsjusza. W centrum i na zachodzie ujrzymy 20 stopni, zaś najniższa temperatura na poziomie 15/17 stopni zostanie odnotowana na północy kraju. Wiatr w tych dniach powieje umiarkowanie z południa w porywach do 30/45 km/h.

Nieco większe opady pojawią się w piątek na południu, zachodzie, wschodzie i w centrum kraju- spadnie około 3/12 mm deszczu po czym od niedzieli znów nastanie ładna, słoneczna i ciepła jak na październik pogoda.

Zimy w najdalszych terminach prognoz pogody nie widać. Ciężko będzie nawet o nocne przymrozki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności