Pierwsze oferty zakupu Pirosa w firmach handlowych

Piros ceny

Na moment przed zbiorami jabłek odmiany Piros, pojawiają się pierwsze oferty zakupu. Mówiąc o letniej odmianie, ceny jak na razie wydają się satysfakcjonujące.

W najbliższych dniach handel Pirosem będzie „nabierał rozpędu”, zarówno w przypadku firm handlowych, grup producenckich czy rynków hurtowych. Jednak szczyt podaży odmiany na rynku przypadnie tradycyjnie, mniej więcej na środek sierpnia. Dziś tytułowym jabłkom nadal nieco brakuje do dojrzałości.

Jeśli chodzi o oferty zakupu to są one zróżnicowane. Można sprzedać Pirosa za 2,00 zł/kg przy wymaganiu minimalnej średnicy 70 mm oraz 30% wybarwienia. Spotkamy się również z bardziej atrakcyjnymi ofertami na poziomie 2,50 zł/kg za owoce powyżej 65 mm i takim samym minimalnym poziomie wybarwienia. Są to oferty zakupu mniejszych firm handlowych. W niedalekiej przyszłości Pirosa zaczną kupować także grupy producenckie.

Skupowane owoce są kierowane zarówno do sprzedaży krajowej, a w mniejszości również na bliski eksport. Ceny na rynkach hurtowych są znacznie wyższe. Obecnie za wysokiej jakości Pirosa można otrzymać ponad 4,00 zł/kg. Sprzedaż na rynku hurtowym to czas i dodatkowe koszty. Niemniej taka różnica w cenie je zrekompensuje.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here