Pierwsze oferty zakupu popularnej Klapsy. Jakie ceny?

Klapsa

Do dojrzałości konsumpcyjnej gruszki Faworytki (Klapsy) musimy jeszcze trochę poczekać. Jednak, jeśli chcemy ją wyeksportować to już teraz należy zająć się logistyką. W związku z tym pojawiają się pierwsze oferty kupna tytułowej odmiany.

Gruszki odmiany Klapsa kupuje między innymi Dominik Dobrosz. Logistykę zakupów i kompletowania zamówień rozpoczyna przed dojrzałością owoców, aby dotarły one w dobrej kondycji do finalnego odbiorcy. – Gruszki zostaną wyeksportowane do Wielkiej Brytanii, czyli już poza Unię Europejską – dodaje.

Wyjściowe ceny za owoce powyżej 60 milimetrów średnicy wynoszą 3,00 zł/kg. – Jeśli chodzi o wymagania jakościowe to zwracamy szczególną uwagę na rosę miodową, a raczej na jej brak – informuje pan Dominik. Ten aspekt będzie dotyczył w przyszłości także Konferencji.

Handel gruszkami w sezonie 2022/23 dopiero się rozpoczyna. Po Klapsie oferty kupna będą dotyczyły Bonkrety Williamsa, a potem Konferencji. Nasz rozmówca ma nadzieję, że lada dzień firmy handlowe rozpoczną współpracę z krajowymi sieciami marketów. Biorąc pod uwagę podaż gruszek przez zbiorami Konferencji, handel nimi powinien przebiegać płynnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here