Po zakończeniu zbiorów Lepoticy ceny śliwek rosną

cacanska lepotica

Sezon śliwkowy trwa, a do sprzedaży dochodzą kolejne odmiany. Cacanska Najbolja, Jubileum, a w niedalekiej przyszłości kolejne. Po obniżkach spowodowanych dużą podażą Lepoticy, ceny śliwek zaczynają rosnąć.

Skup śliwek rozpoczęty w ostatnich dniach lipca zachęcał do sprzedaży wysokimi cenami, które wynosiły nawet 2,50 zł/kg. Jednak już w kolejnych dniach zaczęły one stopniowo spadać, co wynikało z dużej podaży Cacanskiej Lepoticy. 

Fala upałów przyspieszyła zbiory przez co ilości dostarczane na rynek znacząco wzrosły w bardzo krótkim czasie. To właśnie wtedy mieliśmy do czynienia z cenowym dołkiem. W efekcie, 13 sierpnia podmioty pośredniczące w handlu oferowały jedynie 1,10 zł za kilogram fioletowych śliwek powyżej 32 mm średnicy. 

W ciągu ostatnich dni ceny wzrosły. Dzisiejsze oferty kupna śliwek deserowych wynoszą najczęściej od 1,30 do 1,50 zł za kilogram. Można również znaleźć oferty kupna śliwek w cenie około 1,80 zł za kilogram przy towarze najwyższej jakości.

Śliwki przemysłowe producenci sprzedadzą w cenie od 0,60 nawet do 1,00 zł za kilogram w zależności od wymagań jakościowych i przeznaczenia (dżemy, alkohol).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here