Pod względem ilości eksport jabłek do Egiptu cały czas ma się dobrze

ceny jabłek deserowych

O eksporcie jabłek do Egiptu można usłyszeć wiele sprzecznych ze sobą opinii. Pojawiają się również takie, które mówią o spadku ilości sprzedawanych w tamtym kierunku jabłek. Przeczą temu jednak dane o eksporcie z PIORiN-u.

Biorąc pod uwagę tylko liczby, trwający sezon jest w rekordowy pod względem eksportu do tytułowego kraju. Wysyłane ilości w kolejnych miesiącach są wyższe od ubiegłorocznych. Najwięcej jabłek wyeksportowaliśmy w listopadzie (26 036 ton) i w grudniu (22 518 ton). Porównując miesiące rok do roku, eksport w tym sezonie był mniejszy wyłącznie w marcu.  

W ostatnich tygodniach pojawia się wiele informacji o problemach finansowych, jeśli chodzi o tamtejsze banki i mechanizm kredytowania płatności. Niestety, jak dotąd nie otrzymaliśmy od ambasady w Kairze wyczerpującej odpowiedzi. Niemniej wysyłki są cały czas realizowane.

W kwietniu wysłany wolumen osiągnął duży wzrost w ujęciu rocznym. Z 4929 ton w 2021 do 8242 ton w 2021. Zatem jest to wzrost aż o 93%. W wyniku komplikacji w handlu z Białorusią to Egipt stał się w bieżącym sezonie największym odbiorcą polskich jabłek. eksport jabłek do Egiptu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here