Podaż i ceny śliwek – Bronisze, 05.09.2022

sliwka wegierka

W porównaniu ze szczytowym okresem podaży ilość śliwek na rynku hurtowym w Broniszach jest dziś wyraźnie niższa. Obecnie dominują odmiany w typie Węgierki.

Jak relacjonują nam sadownicy, kupujący najczęściej szukają najwyższej jakości owoców Węgierki Zwykłej. Odmiana od lat jest ceniona przez konsumentów, dzięki walorom smakowym i wszechstronności zastosowań kulinarnych. Jeśli chodzi o ceny transakcyjne to wahają się najczęściej od 2,00 do 2,50 zł/kg.

Nieco drożej producenci sprzedają Węgierkę Dąbrowicką. Przy założeniu najwyższej jakości, kupujący muszą zapłacić za każdy kilogram około 3,00 zł. Sadownicy oferują także odmianę Haganta i Amers po 2,50 zł/kg.

Obecnie sprzedaż jest bardziej płynna niż w połowie miesiąca. W trakcje śliwkowej górki” ceny transakcyjne nierzadko spadały do poziomu 1,00 zł/kg. W porównaniu ze sprzedażą śliwek na miejscu, raz lepszym rozwiązaniem były dostawy do grup producenckich, a raz sprzedaż hurtowa. Obecnie sprzedaż Węgierki na rynku hurtowym jest bardziej atrakcyjna z punktu widzenia sadownika. Ceny w grupach producenckich są od kilku dni na poziomie 1,60 zł/kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here