Pokazowa aplikacja Deccopyr-Pot w Wilanowie

Wczoraj, 14.10 br. w jednej z komór chłodniczych znajdujących się na terenie Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie Wojciech Binek z firmy UPL dokonał aplikacji nowego preparatu Deccopyr-Pot. Zaleca się stosować go w okresie przechowania przed chorobami powodowanymi przez grzyby. Jego zaletami są m.in.:  szerokie spektrum działania, wysoka efektywność zabiegu czy zabezpieczenie mechanicznie uszkodzonych owoców.

Deccopyr-Pot  zawiera substancję aktywną pirymetanil.  W uprawie jabłoni środek ten jest zarejestrowany do zwalczania sinej pleśni. Firma UPL środek Deccopyr-pot sprzedaje razem z usługą aplikacji, ponieważ produkt ten jest typowo technicznym i stosować go mogą tylko osoby posiadające szkolenie fumigacyjne.  Stosowanie środka polega na umieszczeniu puszki z preparatem w komorze chłodniczej, a następnie odpaleniu knota. Po aktywacji zostanie wygenerowany dym, który rozprzestrzeni się po całym pomieszczeniu.

Firma UPL posiada w swojej ofercie bardzo innowacyjny produkt Deccopyr-Pot. Chcąc maksymalnie uprościć drogę do klienta stworzyliśmy  platformę służącą do zamawiania usług. Usługę aplikacji preparatu można zamówić w kilka minut przez internet. Aplikację w terenie wykonują wyspecjalizowani pracownicy – mówił Wojciech Binek, Menadżer Crop Servis. Preparat ten należy stosować jako ostatni, przed samym zamknięciem komór. Preparaty zawierające 1-MCP muszą być stosowane wcześniej, minimum 24 godziny przed fumigacją Deccopyr-pot.

Więcej na temat spotkania i preparatu Deccopyr-Pot w MPS Sad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here