Pół miliona złotych na Potańcówki Wiejskie

impreza

Kultywowanie tradycji i ludowej muzyki jest bardzo ważne. Z drugiej strony można zapytać, czy wobec ogromu problemów w rolnictwie przeznaczanie pieniędzy na ten cel odniesie pozytywy skutek? A może wręcz przeciwnie, jest to potrzebna inicjatywa?

Nawet 10 000 złotych bezzwrotnego publicznego dofinansowania mogą otrzymać organizatorzy wiejskich potańcówek. Środki te mają wspierać rodzime tradycje, a także ludowych artystów i muzyków. Prognozowana wysokość środków przeznaczonych na realizację całego Programu wynosi 500 000 zł, zatem cała pula wystarczy na organizacje 50 tego typu imprez w skali kraju. Organizatorem projektu jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

  • rosahumus agrosimex gleba
  • agrosimex wapnowanie wapno nawozy

Kto może wnioskować o dofinansowanie?

Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie są:
– koła gospodyń wiejskich,
– ochotnicze straże pożarne,
– organizacje pozarządowe (inne niż wymienione powyżej),
– samorządowe instytucje kultury.

Jakie działania zostaną dofinansowane?

NIKiDW dofinansuje organizację potańcówek na obszarach wiejskich. Założeniem projektu jest upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa oraz utrwalenie lokalnego repertuaru muzyki wiejskiej, dlatego też warunkiem uczestnictwa jest nawiązanie współpracy z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej, w odniesieniu do miejsca realizacji potańcówki.

Jakie są ramy czasowe?

Nabór wniosków rozpocznie się 22 maja i będzie trwał do 16 czerwca. Po tym czasie wnioski podlegają ocenie formalnej oraz merytorycznej. Ogłoszenie wyników programu – wykazu inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie –  planowane jest na koniec lipca.
Okres organizacji potańcówek to sierpień – październik 2023 r.

źródło: www.nikidw.edu.pl

Darmowy numer TMJ - baner corner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here