Polskie akcenty na Interpoma 2022

interpoma

Już jutro rozpoczynają się największe targi poświęcone branży jabłkowej w Europie – Interpoma 2022. Wśród wystawców są również polskie firmy i chociaż nie jest ich wiele, zasługują na wyróżnienie, bo wydarzenie ma bardzo dużą rangę.

Od lat Interpoma uważana jest za największe wydarzenie branży sadowniczej skupiające się przede wszystkim na uprawie jabłek. Odbywa się cyklicznie, co dwa lata. Ostatnia stacjonarna edycja odbyła się co prawda w 2018 roku, jednak przerwa spowodowana była ograniczeniami wynikającymi z epidemii.

W dniach od 17 do 19 listopada we włoskim Bolzano (Południowy Tyrol) swoją ofertę ponownie przedstawią m.in. producenci maszyn, szkółkarze, dostawcy środków ochrony roślin i nawozów. Uczestnicy Interpomy mogą zapoznać się z ofertą wystawców, wziąć udział w kilku wycieczkach fakultatywnych, a także uczestniczyć w Kongresie. W tym roku tematy dotyczą zmian/przełomów w amerykańskim sadownictwie, a także rozwoju robotów do zbioru jabłek.

W tym roku targom ma towarzyszyć wystawa odmian jabłek z całego świata: Wystawa odmian jabłek z całego świata na Interpoma 2022

Mimo że nasz kraj jest największym producentem jabłek w Europie polskich wystawców zazwyczaj było niewielu. W tym roku na liście wystawców są: Green Sort, Stowarzyszenie Polskich Szkółkarzy, GOtrack, Osmia Future, Chronos, Dominiak, Grunner, Poland Fruits, a także Wytwórnia Wyrobów z Drutu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here