Polskie jabłka premium eksportowane do Holandii

gala deserowa

Początek zbiorów jesiennych odmian jabłek to również początek ich eksportu z Polski. Owoce najwyższej jakości są kierowane między innymi do Holandii.

Jedna z holenderskich firm handlowych, Staay Food Group informuje o pierwszych partiach Gali, jakie dotrą do Holandii już w najbliższy poniedziałek. Sadownicy w Polsce rozpoczynają zbiory paskowanych sportów. Zbiory nastąpią pod koniec tego tygodnia.

To już pięć lat odkąd firma importuje jabłka z Polski. Od tego sezonu owoce będą również sprzedawane pod marką Nero Premium. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości polskich jabłek. Oprócz Gali, Holendrzy importują także Red Jonaprinca, Goldena Deliciousa i Red Deliciousa. Wspomniana firma kupuje bezpośrednio od polskich sadowników. Dostawcy produkują jabłka w zagłębiu grójeckim i na Kujawach. Importerzy oczekują w tym sezonie wysokiej jakości jabłek.

Informacja o rozpoczęciu sprzedaży wysokiej jakości jabłek z Polski obiegła holenderskie media i nie tylko. Z jednej strony trudno nie zgodzić się, że to pozytywna reklama. Z drugiej nasuwa się refleksja. Trochę szkoda, że to nie polska firma promuje nasze jabłka premium pod dedykowaną marką. Ale jak widać, da się. Holendrzy kupują bezpośrednio od polskich sadowników najwyższej jakości jabłka, którymi warto się chwalić.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here