Południowy Tyrol: Dobry handel, szybki spadek zapasów

handel jablkami

Włoscy sadownicy i handlowcy są zadowoleni z przebiegu sezonu handlowego. Sprzedaż przebiega płynnie, a zapasów szybko ubywa. Średnie ceny są średnio o 10 eurocentów (na kilogramie) wyższe niż w ubiegłym roku.

Wśród włoskich sadowników i handlowców panują dobre nastroje. Sezon sprzedaży rozpoczął się dobrze i przebiega płynnie. Jeśli chodzi o zapasy, to zdaniem przedstawicieli branży jabłek stosunkowo szybko ubywa i nie ma żadnych problemów ze sprzedażą.

Włoski VOG rozpoczął sprzedaż w tym sezonie z ilością 510 000 zmagazynowanych ton jabłek. Było to o 3% mniej, niż na początku ubiegłego sezonu.

Mniejsza podaż jabłek z we Francji i w Hiszpanii przyczynia się obecnie do ożywienia w handlu i ma również odzwierciedlenie w cenach. Te we Włoszech są średnio o 0,10 € (0,45 zł/kg) wyższe niż przed rokiem.

Ponadto przedstawiciele organizacji informują o coraz lepszej sprzedaży jabłek klubowych, przede wszystkim Kanzi. Odmiany te coraz częściej trafiają do koszyków klientów.

ceny jabłek i handel we Włoszech Źródło: vog.it

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności