Popyt na Red Jonaprinca na dobrym poziomie

ceny jabłek deserowych

Red Jonaprince jest odmianą, której na przestrzeni ostatnich lat przybyło w Polsce najwięcej. Pomimo głosów krytyki bardzo dużych nasadzeń, w tym sezonie popyt na odmianę jest na dobrym poziomie. Zawdzięczamy to w dużej mierze eksportowi do krajów Beneluksu.

Jeśli przeanalizujemy aktualne ceny, jakie podmioty handlowe oferują za Red Jonaprinca, to zobaczymy zakres 1,30 – 1,50 zł za kilogram. Najczęściej spotkamy się z ceną ze środka powyższego zakresu – 1,40 zł/kg. Oddając jabłka na sortowanie musimy się liczyć z tym, że za 100% jabłek nie otrzymamy 1,40 zł/kg.

Równocześnie spotkamy się z ofertami zakupu Red Jonaprinca za wagę w skrzyni. Stawki za każdy kilogram są równe bądź wyższe od stawek po sortowaniu.

Partię odmiany dobrej jakości z chłodni z kontrolowaną atmosferą sprzedamy bez problemu po 1,50 zł za każdy kilogram w skrzyni. Stawki takie oferują przedsiębiorcy eksportujący jabłka na zachód Europy (Belgia, Holadnia) który od jesieni nie zwalnia.

Biorąc pod uwagę eksport odmiany na zachód, krajowe podmioty już są i najprawdopodobniej będą zobligowane o konkurowanie w kwestii zakupu Red Jonaprinca niezbędnego do realizacji zamówień. Czy działający w kraju pośrednicy podniosą ceny, aby konkurować z ofertą eksporterów? Pokażą to najbliższe tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here