Popyt w hurcie przed świętami

bronisze rynek

Podaż jabłek na rynku hurtowym w Broniszach od pewnego czasu pozostaje na stałym poziomie. Tak też jest w tygodniu przed 1 listopada, jednak jak mówią sadownicy sprzedający jabłka, popyt jest na mniejszym poziomie niż by tego oczekiwali.

Mniejszy popyt wynika tradycyjnie z przedświątecznego okresu. Co roku na kilka dni przed świętami podaż znacząco spada. Hurtownicy nie chcą mieć większych zapasów owoców ponieważ słabnie handel detaliczny, a to z kolei dlatego, że zwyczajnie klienci skupiają się na innych zakupach.

Chociaż ewentualnych kupców jabłek jest mało, ceny są na stabilnym poziomie. Największe, wyrównane jabłka większości standardowych odmian można sprzedać w cenie 30 zł za skrzynkę, czyli około 2,00 zł/kg. Nieco mniej okazałe po 25 zł za skrzynkę. Drobne jabłka po 15 złotych. 

Jeśli chodzi o gruszki, Konferencja w grubszym sorcie dziś w cenie około 60 złotych, drobna 25 – 30 zł. Cena za Konferencje wysokiej jakości jest od kilku tygodni bardzo stabilna. Podobnie jest z ceną Lukasówki, którą sprzedaje się również za około 60 zł. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności