Pośrednicy wykorzystują sytuację?

jabłka przemysłowe

Sadownicy z okolic Kraśnika podejrzewają pośredników o celowe zaniżanie cen. Ceny jabłek przemysłowych na przetwórniach nie spadły, natomiast tylko w tym rejonie obniżyły się ceny skupu surowca na wszystkich punktach. 

Kilku naszych czytelników informuje o spadku cen jabłek przemysłowych w gminie Urzędów koło Kraśnika. Na wielu tamtejszych punktach skupu jabłek przemysłowych cena spadła wczoraj do 0,28 zł za kilogram. Tak było między innymi w miejscowościach Okręglica, Boby, Chruślina i innych.

Sadownicy zwracają uwagę na zwiększoną podaż surowca w tym rejonie. Wynika ona z licznych, niszczycielskich gradobić, jakie nawiedziły te okolice latem. Odsetek jabłek, które nie nadają się na rynek deserowy jest tu znacznie większy niż w innych rejonach kraju. Zdaniem producentów pośrednicy wykorzystują zwiększoną podaż do zmaksymalizowania zysku poprzez zmowę w cenie jego zakupu.

Równocześnie zagłębiu grójeckim na punktach skupu coraz częściej dominuje cena 0,32 zł za kilogram. Sytuacja wynika z małych (jak na tę porę sezonu) dostaw surowca oraz niedoboru siły roboczej. Chociaż to tylko symboliczne 2 grosze różnicy to jest to wbrew ogólnemu trendowi na rynku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here