Pożar w gospodarstwie sadowniczym

pożar gospodarstwa

Wczoraj, w niedzielę 9 maja, doszło do pożaru gospodarstwa w miejscowości Las Dębowy. Pożar zauważono około 19:45, nikomu na szczęście nic się nie stało, niemniej straty finansowe są bardzo duże.

Jak informuje nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, kpt. Rafał Dobraczyński, w gospodarstwie, które zajmuje się produkcją sadowniczą wczorajszy pożar wyrządził straty szacowane przez właściciela na 1,5 miliona złotych. Ogień został zauważony na ciągniku i tego dotyczyło pierwotne zgłoszenie. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ogień trawił już budynki gospodarcze.

W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej, zarówno zawodowej i ochotniczej. Akcja przebiegła sprawnie i pożar ugaszono. Zdaniem strażaków najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w ciągniku.

źródło: lublin112.pl, KS PSP Opole Lubelskie

2 KOMENTARZE

  1. 60-tki samozapłonu nie dostawały, a całe PGR-y były nimi obrabiane. Gówno z grubą kasę wciskają nam z zachodu i później są tego efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here