Prezydent interweniuje w sprawie polskich jabłek w Egipcie

prezydent

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Egipcie interweniował z sprawie polskich jabłek. Czy przyniesie to jakiś skutek?

Rozmowy Andrzeja Dudy z m.in. z Prezydentem Egiptu Abdelfattahem Al Sisi dotyczyły przede wszystkim rozwoju współpracy gospodarczej, militarnej, rolniczej oraz potencjalnych możliwości eksportu polskiej żywności. – Wierzę, że ta wizyta rozpoczyna nową erę w relacjach między Polską a Egiptem – mówił Andrzej Duda podczas wizyty w Kairze Prezydent RP Andrzej Duda.

Pojawił się również temat polskich jabłek. –  Ja dodatkowo z premierem rozmawiałem jeszcze na temat bardzo ważnego problemu, który zgłosili mi polscy sadownicy dosłownie kilka dni temu. A mianowicie, tutaj w porcie w Aleksandrii kilkaset kontenerów z polskimi jabłkami, w tej na skutek zmiany przepisów w Egipcie, stoi i nie mogło do tej pory zostać odprawionych – mówił w rozmowie z mediami.

–  Poprosiłem Pana Premiera i Panią minister, która jest odpowiedzialna tutaj w Egipcie o te sprawy, o to, aby znaleźć rozwiązanie tej kwestii. Mam nadzieję, że to rozwiązanie w najbliższym czasie się znajdzie –  zapewnił.
Od dłuższego czasu pojawiają się informacje o utrudnieniach w związku z eksportem polskich jabłek do Egiptu. Z powodu zmian w egipskich przepisach występowały problemy m.in. z płatnościami. Chociaż media informowały, że 10 maja przywrócono stare przepisy (tutaj link do raport USDA w języku angielskim, który o tym mówi), jak widać problemy nadal występują…

 

fot. https://www.prezydent.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here