Problemy z zakupem Gali – ceny wzrosły do 2,00 zł/kg

ceny gali

Obecnie ceny Gali w grupach producenckich nieco wzrosły. Przez dłuższy okres wynosiły niemal wszędzie 1,80 zł za kilogram.

Chociaż w ubiegłym tygodniu pierwsze firmy wystawiły cenę 2,00 zł/kg za Galę paskowaną, obecnie już u większości kupujących spotkamy się z taką stawką. Zdarzają się również i wyższe oferty. 

W tym roku wielu sadowników zdecydowało się na sprzedaż Gali prosto z drzewa. Ceny we wrześniu chociaż stosunkowo szybko spadały i tak były atrakcyjne względem obecnych stawek. Paskowane Gale najczęściej sprzedawano wtedy w cenie od 1,40 do 1,70 za każdy kilogram w skrzyni. Na początku września ceny te by znacznie wyższe.

Jak dowiadujemy się od pracowników grup zajmujących się zakupem, obecnie występują problemy z zakupem potrzebnych ilości. Na pewno jedną z przyczyn są niesatysfakcjonujące sadowników ceny.  

Tymczasem krajowa Gala Royal jest również eksportowana w skrzyniach do krajów Beneluksu. Coraz częściej duże sieci handlowe działające na terenie naszego kraju są odbiorcami tej odmiany. Czy Polacy coraz częściej będą w sklepach sięgać po Galę?

ceny gali

Na osi pionowej cena w PLN za kilogram. Na osi poziomej numer tygodnia roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here