Procedury zatrudnienia Ukraińców będą maksymalnie uproszczone

uchodźcy

Migracja Ukraińców do Polski przybiera bardzo duże rozmiary. Jak podaje Straż Graniczna, od czwartku granicę przekroczyło 377 tysięcy uchodźców. Rząd planuje maksymalnie uprościć procedury zatrudnienia. 

– Procedury przy zatrudnianiu obywateli Ukrainy w Polsce zostaną maksymalnie uproszczone – zapowiedziała dziś minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Sejm wkrótce zajmie się specjalną ustawą dotyczącą legalizacji ich pobytu w Polsce, a dzięki legalnej pracy Ukraińcy będą mieli dostęp do świadczeń rodzinnych, takich jak 500 plus.

Jak informują rządowe źródła, legalne zatrudnienie będzie dostępne dla osób, które otrzymają pieczątkę poświadczającą wjazd do Polski od 24 lutego. Zatem wszystkie osoby, które teraz przekraczają granicę będą miały swobodny dostęp do naszego rynku pracy. Jeśli pobyt danej osoby będzie legalny, to pracodawca będzie musiał jedynie poinformować urząd pracy, że zatrudnia taką osobę.

W kwestii zatrudnienia polski rząd chce prowadzić politykę „minimum formalności”. Nasz kraj stawia dziś czoła potężnemu kryzysowi humanitarnemu i należy przyznać, że świetnie sobie z nim radzimy. Warto dodać, że także polski system zdrowotny otworzy się na uchodźców. Przygotowywany jest dla nich darmowy dostęp do lekarza, ale i bezpłatne szczepionki dla dzieci przyjeżdżających z Ukrainy.

źródło: gazetaprawna.pl / interia.pl

zdjęcie: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here