Przed nami bardzo spokojna pogoda

jabłko

Przed nami bardzo spokojna pogoda. Zima natomiast uderzy już w europejską część Rosji i większość Ukrainy.

Piątek przyniesie gęste mgły o poranku, które w centrum miejscami utrzymają się cały dzień. Na słońce można liczyć na południu i północy kraju. Pod chmurami i mgłami w dzień ledwie 3-5 stopni. W regionach ze słońcem do 9-10 stopni.

W weekend na niebie sporo chmur, lokalnych mgieł, które miejscami utrzymają się przez cały dzień, w szczególności w niedzielę, kiedy wiatr będzie znikomy. Temperatury uzależnione będą od występowania mgieł- tam gdzie odpuszczą w ciągu dnia może być nawet 10 stopni. Pod chmurami ledwie 2-5 stopni.

W poniedziałek za naszą wschodnią granicą wielkie zmiany. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że uderzenie mrozu sięgnie również Polskę, jednak strumień mroźnego powietrza uderzy w Ukrainę, Białoruś, a w szczególności Rosję. W Polsce wschodniej, środkowej i południowej również się ochłodzi- nocami regularne przymrozki do -4/-1 stopnia, za dnia do 4-6 stopni, to jednak na wschód od Polski zapanuje mróz przez całą dobę.

W dalszym ciągu będzie w Polsce bez opadów. Tak naprawdę na horyzoncie nie widać niżu z opadami, ani wyżu z mrozem. Co najmniej do 20 listopada będziemy pomiędzy niżami i wyżami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here