Przemysł po sortowaniu znacznie tańszy niż na punkcie skupu

jabłka przemysłowe

Jakie ceny otrzymamy za jabłka przemysłowe po sortowaniu w grupach producenckich? Najwyższa stawka, jaką udało nam się znaleźć w jednej z firm na terenie grójecko-wareckim wynosi 40 groszy. Jednak w zdecydowanej większości stawki są niższe.

Ceny jabłek przemysłowych na punktach skupu dochodzą już do 0,48 zł za kilogram, a przy ilościach cało-samochodowych można wynegocjować dodatkowy grosz czy dwa. Stawki w grupach producenckich są jak na razie bez zmian. Po przesortowaniu jabłek deserowych otrzymamy bowiem od 0,30 do 0,35 zł za kilogram. Z takimi stawkami spotykamy się najczęściej.

Ceny jabłek przemysłowych loco zakład wynoszą obecnie ponad 0,50 zł za kilogram. Porównanie cen jabłek przemysłowych w firmie sortującej jabłka z tymi, które można obecnie dostać na skupach (jest to ok. 0,47 zł/kg), budzi niezadowolenie ze strony sadowników. 

Jak sami zauważają, jabłka przemysłowe z sortowania można odebrać i sprzedać samodzielnie. Warto jednak zauważyć, że większość sadowników godzi się na niższe ceny, głównie ze względu na wygodę.  Niektórzy nie posiadają również odpowiedniego transportu, a przywiezienie przemysłu samochodem firmy sortującej jabłka jest dodatkowo płatne. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności