Przetwórnia spóźnia się z zapłatą faktury

jjabłka przemysłowe

Problemy z płatnościami i liczne upadłości to częsty problem w branży sadowniczej. Nie dziwi zatem fakt, że producenci są wyczuleni na wszelkie opóźnienia w płatnościach. W tym wypadku faktury za surowiec nie płaci przetwórnia. 

Sprawa dotyczy przetwórni z Wielkopolski. W Wielkopolsce jabłka uprawia również pan Marcin – nasz rozmówca. Jakiś czas temu przez pośrednika sprzedał firmie 13 ton jabłek przemysłowych. Umówiono się na szybki przelew, zatem pieniądze były na koncie już po 3 dniach. Współpraca przebiegła prawidłowo.

Następnie po surowiec przyjechał inny pośrednik. Ustalono takie same warunki współpracy. Pan Marcin wypełnił firmowy, zielony kontener jabłkami przemysłowymi. Następnie surowiec odebrano i przetransportowano do zakładu. Po upływie 3 dni pieniędzy na koncie nie było. Nasz rozmówca wielokrotnie kontaktował się z firmą i przypominał o zobowiązaniu. Ze strony przetwórni spotkał się wyłącznie z zapewnieniami płatności. Minęły dwa tygodnie, a pieniędzy nadal nie ma.

Pan Marcin czeka na 4700 złotych. Zdaje sobie sprawę, że w branży sadownicy czekają znacznie dłużej na większe kwoty. Niemniej nie zamierza tak zostawić sprawy i nie wyklucza drogi sądowej. – Termin to termin – dodaje. Uczula również wszystkich sadowników na pilnowanie odbiorców w kwestii płatności.

1 KOMENTARZ

  1. Przetwórnia spóźnia się z zapłatą faktury

    Witam odnoszę się do artykułu , pan MARCIN nie wspomniał że dostał od wspomnianej przetwórni gotówkę za jabłka załadowane w dwóch kontynerach i do dziś nie wystawiła za to jabłko faktury vat gotówkowej więc raczej powinien przeprosić , jak również autor artykułu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here