Przetwórnie rozpoczynają tłoczenie i już obniżają ceny

wiśnie na mrożenie

Dopiero dziś można faktycznie mówić o rozpoczęciu skupu wiśni na tłoczenie. Pierwsze zakłady rozpoczynają produkcję koncentratów, a ceny surowca na tłoczenie niestety już spadły.

Kilka dni temu pytaliśmy Kiedy rozpocznie się skup wiśni na tłoczenie? Chociaż ceny obowiązywały od kilku dni to skup tak naprawdę rozpoczyna się dopiero dziś. Ponieważ również dziś pierwsze zakłady rozpoczęły proces tłoczenia wiśni na soki i koncentraty. Ceny skupu w zagłębiu grójeckim wahają się od 0,60 do 0,80 zł za kilogram. Warto dodać, że największe podmioty przetwórcze nie rozpoczęły jeszcze tłoczenia. Zatem cena i popyt wyklarują się zapewne w środę lub pod koniec tygodnia. Obecne spadki są zatem wynikiem małej konkurencji w zakupie surowca.

Zwiększa się podaż wiśni na punktach skupu o czym informują nas przedsiębiorcy pośredniczący w handlu. Naturalną koleją rzeczy jest zatem wzrost podaży na zakładach przetwórczych. Niestety, dziś praktycznie wszędzie spadły ceny wiśni na tłoczenie.

Ceny skupu wiśni na mrożenie utrzymały się dziś na poziomie 1,60 zł/kg po kilku dniach stawek wynoszących 1,70 – 1,80 zł za kilogram. Wśród sadowników nie brakuje pytań i obaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here