Przymrozki i opady deszczu. Czekają nas duże zmiany w pogodzie

deszcz jesień 2020

W środę o poranku lokalnie zobaczymy nawet -5 stopni Celsjusza przy gruncie.

Polska została podzielona pogodowym murem. Na zachodzie jest ciepła, zaś na wschodzie ta chłodna strona. Najbliższa noc przymrozki do -2 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów i nawet -5 stopni przy gruncie przyniesie na Podlasiu, w Lubelskim, Mazurach, Warmii oraz na wschodzie i północy Mazowsza. Na Podkarpaciu, większości Mazowsza, wschodzie Łódzkiego, Kujawach, Pomorzu Gdańskim przy gruncie od 0 do 3 stopni natomiast na wysokości dwóch metrów wartości dodatnie na poziomie 3-5 stopni Celsjusza. Na zachodzie dla odmiany o świcie nie mniej niż 10 stopni Celsjusza.

Kolejne zmiany czekają nas w czwartek. Wówczas na zachodzie pojawią się burze z ulewami, które poprzedzi wysoka temperatura na poziomie nawet 26 stopni Celsjusza. W nocy z czwartku na piątek front przebrnie przez południe, północ i centrum kraju. Do piątku południa rozpada się także na wschodzie kraju. Według prognoz najmniej deszczu spadnie na południu, gdzie miejscami zaledwie pokropi. Na zachodzie, północy może spaść nawet 20 mm deszczu.

Kolejne opady spodziewane są w sobotę i niedzielę. Tym razem najwięcej opadów na południu, zachodzie i wschodzie kraju. Wraz z opadami noce staną się ciepłe w całym kraju na poziomie 7-12 stopni. W ciągu dnia od 13-15 stopni na północy do 18 stopni na zachodzie kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here