Pułapki feromonowe – praktyczne porady jak stosować. dr Krzysztof Gasparski

dr KRzysztof Gasparski

Podczas praktycznych warsztatów w sadzie z dr Krzysztofem Gasparskim (PROCAM) omówiony został m.in. temat pułapek feromonowych i roli, jaką odgrywa monitoring szkodników. Zdaniem doradcy jest to najlepszy sposób, aby „trafić” z zabiegiem.

11 marca spotkaliśmy się w Zdanowie w zagłębiu sandomierskim. Praktyczne warsztaty sadownicze poprowadził dr Krzysztof Gasparski z firmy PROCAM. Doradca omawiał zagadnienie pułapek feromonowych i monitoringu szkodników.

Pułapki feromonowe to tani i bardzo prosty sposób zobrazowania presji danego szkodnika w sadzie. K. Gasparski zachęcał sadowników, aby korzystali z tych prostych rozwiązań w celu lepszego trafienia z zabiegiem. Przełoży się to na skuteczność zabiegu, a co za tym idzie konkretne oszczędności. 

Doradca zwracał uwagę jak trudna staje się ochrona przed owocówką jabłkóweczką. Jej loty są wydłużone i nieregularne. W zagłębiu sandomierskim są miejsca, gdzie owady dorosłe latają w okresach, kiedy nie powinno to mieć miejsca. W związku z powyższym podstawą w ochronie staje się regularny monitoring. Więcej w materiale wideo.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here