Relacja z rynku hurtowego w Broniszach, 26.10.2020

bronisze

Na Broniszach sprzedających jabłka jest obecnie nieco mniej niż dwa tygodnie temu, kiedy zajęte były również alejki przeznaczone dla owoców miękkich, a także popularnie zwane poprzeczki. 

Tradycyjnie już najwyższe ceny osiągają odmiany Empire, Cortland, Lobo i Boskoop. Ceny transakcyjne w przy dobrej jakości jabłkach wynoszą od około 45 złotych za skrzynkę. Pojawiają się również stawki 50 złotych przy wyjątkowo wysokiej jakości. 

Dla standardowych odmian takich jak Ligol, Szampion, Prince, Jonagored – przy dobrej jakości ceny jabłek dochodzą do 30 – 35 zł, ale przy większych ilościach sprzedaje się je w cenie około 25 złotych za skrzynkę. Drobne jabłka około 15 złotych.

Konferencję można sprzedać w cenie 65 zł (najwyższa jakość), Lukasówka żółta do 65, zielona 60 złotych.

Jeśli chodzi o śliwki, na Broniszach nadal jest spora podaż śliwek. W przypadku bardzo dobrej jakości odmian takich jak TopHit, President można liczyć maksymalnie na 80 zł za plastik, czyli ok. 4 zł/kg. Węgierki jest zaskakująco dużo jak na tę porę roku, ale nie wszystkie oferowane śliwki są wysokiej jakości. Maksymalne ceny to 60 zł, czyli 3,00 zł/kg, ale większość towaru nie uzyskuje takich stawek i sprzedaje się je poniżej 40 zł za plastik, czyli 2,00 zł/kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here