Ropa i paliwa tanieją, ale na stacjach nadal jest drogo

ceny oleju napedowego

Ceny paliw w hurcie dziś po raz kolejny spadły. Ropa naftowa kontynuuje trend spadkowy z powodu obaw inwestorów o spowolnienie chińskiej gospodarki.

Dziś w hurcie notujemy kolejne spadki cen, to bez wątpienia dobre informacje. PKN Orlen sprzedaje litr oleju napędowego po 6,23 zł. To 8 groszy mniej niż wczoraj. Grupa Lotos wyceniła litr ON o jeden grosz niżej – 6,22 zł. Niemniej na stacjach nadal jest drogo. Średnia cena detaliczna ON w Polsce wynosi obecnie 7,29 zł/litr.

Dużo dzieje się także na światowym rynku ropy naftowej. Z powodu nowej mutacji COVID-19 inwestorzy z niepokojem obserwują to, co dzieje się w Chinach. Największa gospodarka na świecie (największy importer ropy naftowej) notuje przestoje. W związku z tym cena za baryłkę ropy spadła poniżej 100 dolarów (96$).

Spadki cen na rynkach światowych zawdzięczamy także faktowi, że USA oraz inne kraje uwolniły swoje rezerwy strategiczne. Miejmy nadzieję, że surowiec i paliwa dalej będą taniały. W dobie mechanizacji sadownictwa tanie paliwa pozytywnie wpływają na koszty produkcji każdego z gatunków sadowniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here