Są pierwsze oferty zakupu Gali

Gala ceny

Coraz bliżej zbiorów Gali. W związku z tym pojawia się coraz więcej ogłoszeń kupna` różnych sportów odmiany. Oferty są bardzo zróżnicowane. 

Pierwsze oferty kupna Gali wahają się od 1,30 do 1,50 zł za kilogram. Stawki te dotyczą jabłek za wagę w skrzyni. Także w tym sezonie sporty paskowane sporty cieszą się większym zainteresowaniem.

Również duże podmioty handlowe szukają dostawców na rozpoczynający się sezon. Nieco wyższe są tradycyjnie oferty za jabłka na sortowanie. Za Galę powyżej 70 milimetrów oferuje się najczęściej około 1,60 zł za kilogram. Natomiast za jabłka od 60 d0 70 milimetrów – 1,00 zł za kilogram. Za najbardziej poszukiwane paskowane sporty można uzyskać wyższe stawki. Pomimo faktu, że zbiory jeszcze się nie rozpoczęły zainteresowanie Galą jest na wysokim poziomie.

Producenci oczekują wyższych stawek. Z naszych rozmów z sadownikami wynika, że satysfakcjonująca ich cena to 2,00 zł za kilogram jabłek najwyższej jakości. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na błyskawicznie rosnące koszty produkcji, szczególnie w tym roku. Ponadto w powodu opadów jabłonie wymagają większej ochrony.

Wielu sadowników zwraca uwagę na fakt, że Gala jest odmianą drobnoowocową. Wobec tego handluje się nią od 65 milimetrów. W związku z tym wyższa cena w przypadku jabłek na sortowanie również powinna obowiązywać powyżej 65 milimetrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here