Sadownicy apelują o niesprzedawanie jabłek poniżej 2,00 zł/kg

red jonaprince

Ceny jabłek deserowych chociaż wzrosły na przestrzeni ostatnich tygodni, to nadal nie różnią się znacząco od cen, jakie można było uzyskać jesienią. W związku z cenami za granicą i rosnącymi kosztami, grupa sadowników apeluje o sprzedaż jabłek wysokiej jakości za co najmniej 2,00 zł za kilogram.

Inicjatorzy akcji zwracają uwagę na rosnące z roku na rok koszty produkcji, a także koszty utrzymania gospodarstw. Wraz z początkiem 2021 roku zdrożała po raz kolejny energia elektryczna, czyli główna składowa kosztów przechowalnictwa. Zapasy jabłek powoli kończą się na Ukrainie, w Belgii i Hiszpanii. Co więcej, polskie jabłka nadal są najtańsze we Wspólnocie.

W związku z tym pomysłodawcy akcji apelują do innych sadowników, aby nie sprzedawali jabłek wysokiej jakości poniżej 2,00 zł za kilogram. Ponadto podkreślają, żeby producenci szanowali swoją pracę. Przypominają także o rosnących kosztach produkcji.

Ogłoszenia z apelem, podobne do tego z załączonego zdjęcia są dodawane na wielu portalach z ogłoszeniami sprzedaży owoców, a także na tematycznych grupach dyskusyjnych na portalu Facebook.

sprzedam jabłkaŹródło: igrit

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here