Seria kradzieży: Złodzieje upodobali sobie zraszacze nadkoronowe!

kradzieże w gospodarstwach

Kolejna seria kradzieży w zagłębiu sadowniczym. W przeciągu 2 tygodni na terenie Konary, Góra Kalwaria i Chynów dokonano kilku kradzieży zraszaczy nadkoronowych.   

Z tego względu, że przymrozki występują niemalże co roku, wielu sadowników decyduje się na instalacje zraszania nadkoronowego, które ma chronić przed negatywnymi skutkami przymrozków. Jak relacjonuje nam jeden z sadowników, w większości przypadków złodzieje wybierają te sady, gdzie instalacja jest nowa.

Niestety, zraszacze sprzedawane są później innym sadownikom. – Apelujemy, żeby nie kupować sprzętu z niepewnych źródeł. Chociaż cena może wydawać się atrakcyjna, sadownicy powinni mieć na uwadze, że części mogły zostać ukradzione innym sadownikom – mówi Łukasz Sosnowski, sadownik z okolic Góry Kalwarii. – Nie łudźmy się, że my zostaniemy inaczej potraktowani – dodaje.

Sadownicy apelują o pomoc w znalezieniu sprawców. W razie posiadania jakichkolwiek informacji o zajściach, bądź spotkaniu na rynku zraszaczy o podejrzanym źródle pochodzenia, kierują o prośbę pod numer telefonu: 698624247.

Dodatkowo, apelują o czujność. Złodzieje wybierają sady położone z dala od zabudowań. Zdarza się, że demontują instalacje w głębi sadu. Zraszacze przy drodze zostają wtedy nienaruszone.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here