Sortownica i stół pakerski Green Sort w gospodarstwie Sad Rokicki [Relacja]

green sort sortownica

W gospodarstwie Cezarego Rokickiego w Białej Rawskiej zorganizowany został pokaz linii sortującej i stołu pakerskiego Green Sort. Jakie rozwiązania wybrał p. Cezary i jak sprawdzają się przy sortowaniu jabłek? Relacja z gospodarstwa w materiale filmowym poniżej.

Prezentowany stół, tak samo jak pozostałe produkty firmy, charakteryzuje się prostotą i kompaktowymi rozmiarami. Przystępna jest również cena. Został on zaprojektowany z myślą o kobietach, które głównie pracują na sortowniach. Skupiono się na tym, żeby praca była bardziej komfortowa dla niższych osób oraz aby w wysuwanie pełnych kartonów wkładać jak najmniej siły.

Jest to stół typu “return” czyli wyłożone jabłka zawracają i nie kumulują się na końcu taśmy. Urządzenie możemy podłączyć do sortownic firmy. Na jedną stronę stołu możemy skierować jabłka na przykład o średnicach 70-75 mm, a na drugą stronę 75-80 mm.

Jabłka przemysłowe kierowane są do skrzyniopalety na końcu stołu, a kartony z wysortowanymi jabłkami odbierane są z linii powyżej. Przy dobrze zorganizowanej pracy można przygotować w gospodarstwie duże auto ciężarowe na dzień. Więcej w materiale wideo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here