Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Rosji. Wszyscy liczą na ocieplenie stosunków

jabłka deserowe

Wczoraj podczas zgromadzenia ONZ po raz pierwszy od 2 lat spotkali się szefowie dyplomacji Polski i Rosji. Wszyscy liczą na poprawę stosunków między krajami. Czy jest ona w ogóle możliwa? 

Wczorajsze wydarzenie było pierwszym spotkaniem dyplomatów na tym szczeblu od dwóch lat. Spotkanie Siergieja Ławrowa i Zbigniewa Raua w Nowym Jorku trwało 25 minut. Według komunikatu rosyjskiego MSZ omówiono niektóre kwestie w stosunkach bilateralnych pomiędzy Rosja i Polską. Przebiegło ono w przyjaznej atmosferze.

Z punktu widzenia branży ogrodniczej w tle mamy przede wszystkim eksport produktów na wschód. Przypomnijmy, że rosyjskie embargo na polskie produkty spożywcze trwa nieprzerwanie od 1 sierpnia 2014 roku. W ostatnim czasie było po raz kolejny przedłużone. Chociaż w sadownictwie zdecydowanie częściej mówi się, że o rynku rosyjskim należy zapomnieć to jedynie wielka polityka i dyplomacja może to zmienić.

Po tym wydarzeniu pojawiły się setki pozytywnych komentarzy. Internauci i eksperci przyznają, że z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie. Wszyscy zadają sobie pytanie czy dalsze ocieplenie stosunków z Rosją w ogóle jest możliwe?

źródło: gazeta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here