Sprzeczne sygnały z rynku jabłek przemysłowych

jabłka przemysłowe ceny

Chociaż jabłek jest coraz mniej to ceny nieznacznie spadają. Dotyczy to przede wszystkim jabłek przemysłowych.

Największy podmiot w branży przetwórczej poinformował dostawców, że „nie potwierdza cen zakupu” na przyszły tydzień. Przypomnijmy, że dotychczas ceny zbytu jabłek przemysłowych wynoszą 0,45 zł/kg za surowiec do produkcji koncentratu oraz 0,50 zł/kg za surowiec do produkcji soku NFC. Nieco drożej sprzedamy jabłka przemysłowe u przedsiębiorców zajmujących się eksportem surowca. Odmiany czerwone to 0,52 – 0,55 zł/kg. Golden Delicious oraz Mutsu na przeciery – około 0,60 zł/kg.

Chociaż niemiecka firma nie potwierdziła ani utrzymania cen na powyższych poziomach, ani oficjalnie nie zapowiedziała obniżek, to faktycznie jest nieco inaczej. Dostawcy są nieoficjalnie informowani o nadchodzących obniżkach. Czy naprawdę będą miały miejsce? Przekonamy się za kilka dni.

Jest to kolejny przykład na przestrzeni ostatnich tygodni, gdy z rynku docierają sprzeczne informacje. Ze strony zachodnich analityków i (nieoficjalnie) polskich przetwórców dowiadujemy się o dużym popycie na produkty takie jak jabłkowy sok NFC i zagęszczony sok jabłkowy. Faktem są z kolei stałe ceny przetworzonych jabłek.

Kilka obniżek, które miały ostatnio miejsce utwierdzają monopolistyczną konstrukcję polskiego rynku przetwórstwa jabłek…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności