Stabilna cena wiśni na mrożenie, powoli startują tłocznie – skup wiśni, 05.07.2024

wiśnie tłoczenie

Na punktach skupu notujemy koniec dostaw Debracena i Groniastej. W zagłębiu grójeckim rozpoczynają się zbiory Łutówki i początek zakupów wiśni na tłoczenie. Rynek jest stabilny, jak kształtują się ceny wiśni na dzień 05.07.2024?

Wiśnie na mrożenie – na razie stabilizacja ceny

Podaż wiśni powoli rośnie z dnia na dzień ponieważ rozpoczynają się zbiory Łutówki w zagłębiu grójeckim. Ci sadownicy, którzy mają większe areały i decydują się na zbiór ręczny rozpoczną w przyszłym tygodniu. Wszystko po to, aby owoce w pełni dojrzały i żeby uniknąć przerywania, bądź pozostawiania niedojrzałych wiśni na drzewach.

Wczoraj ceny na zdecydowanej większości skupów w zagłębiu grójeckim oferowała 5,30 zł/kg. Na tym poziomie na razie zatrzymał się szybki wzrost cen, który wystartował z poziomu 4,00 zł/kg. Na razie sytuacja ustabilizowała się.

Wyjściowe ceny wiśni na tłoczenie – 05.07.2024

Od wczoraj sadownicy mogą również sprzedać owoce na tłoczenie. Na razie skup i przetwórstwo rozpoczęły nieliczne, mniejsze zakłady. Jednak w najbliższych dniach, gdy podaż wzrośnie, tłoczenie rozpoczną najwięksi gracze na rynku. Wczoraj wyjściowe ceny wiśni na tłoczenie wynosiły 3,00 zł/kg.

Owoce z pierwszych sadów są już zbierane mechanicznie. Jednak wiśnie kierowane są na mrożenie. Popyt jest na wysokim poziomie. Niewykluczone, że największe firmy, które będą chciały kupić duże ilości surowca do produkcji koncentratu, podniosą cenę skupu do tego poziomu, że będzie ona konkurencyjna do ceny oferowanej przez mroźnie. Najbliższe dni pokażą, czy ten scenariusz sprawdzi się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here