Świetny tydzień na hurtową sprzedaż wiśni – ceny z 04.07.2024

Debracen

Mała podaż, dobre ceny skupu i koniec zbiorów. Sprzedaż słodkich odmian wiśni jest w ostatnich dniach szybka, a ceny satysfakcjonują.

Atrakcyjne ceny skupu wiśni sprawiły, że sadownicy produkujący małe ilości słodkich odmian decydowali się na sprzedaż na miejscu. Jeśli wyprodukowali wyższą jakość, sprzedają owoce po wyższych cenach na eksport (z ogonkiem lub bez). Po krótkiej nadwyżce na rynkach hurtowych od kilku dni słodkie wiśnie sprzedają się bardzo dobrze.

Od poniedziałku kupujących jest niewielu, a sprzedający są w stanie sprzedać kilogram za 9,00 – 10,00 złotych, co daje 27 – 30 złotych za 3 kilogramową łubiankę. W poniedziałek i środę bywały kilkugodzinne okresy, gdy nieduże partie wiśni oferowało kilku sadowników. Sprzedaż od poniedziałku jest szybka i łatwa. Ten tydzień zdecydowanie należy do producenta.

Na aktualne ceny wpływa także znacznie mniejsze planowanie niż przed rokiem. Ponadto zbiory Debracena i Groniastej mają się ku końcowi. Większość producentów zakończyła już zbiory tych odmian. W efekcie rynki hurtowe i targowiska będą powoli „Przejmowane” przez Łutówkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here