Szybsza sprzedaż i lepsze ceny wiśni na rynkach hurtowych

Debracen

Tak jak przewidywaliśmy we wtorek „zadyszka” w hurtowej sprzedaży wiśni była krótka i niegroźna. Dziś ceny są znacznie lepsze. Jak kształtują się ceny wiśni na rynkach hurtowych na dzień 28.06.2024?

Jeśli chodzi o wiśnie, to poniedziałek i wtorek minęły na rynkach hurtowych pod znakiem dużej podaży. Na rynku w Broniszach mniejsi producenci sprzedawali je nawet po cenie skupu. Sadownicy zachęceni dobrymi cenami z ubiegłego tygodnia ruszyli na rynki hurtowe w pełni zbiorów, a efektem był krótki „dołek” cenowy w poniedziałek, wtorek i środę.

Tak jak przewidywaliśmy przed kilkoma dniami, sytuacja znacząco poprawiła się już wczoraj. Ceny trzy kilogramowej łubianki wahały się wczoraj i dziś od 20 do 27 zł (6,66 – 9,00 zł/kg). Sprzedaż była znacznie płynniejsza od tej z początku tygodnia. Ponadto wiśnie kupowali także odbiorcy z Litwy i Łotwy.

W środę, gdy większość skupów zaczęła pracę, mniejsi producenci zdecydowali się właśnie na ten kanał sprzedaży. Ci, którzy oferują większe ilości i wyższą jakość, kontynuują sprzedaż na rynkach hurtowych w lepszych cenach.

Równocześnie cały czas działają skupy słodkich odmian na eksport po 5,50 – 6,00 zł/kg w przypadku zbioru z ogonkami oraz 5,00 zł/kg dla owoców zerwanych bez ogonków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here